Gruzija: Adžarija ir Gurija

Iš Kvoseliai.

(Skirtumai tarp versijų)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
(Adzarija: rimtas papildymas)
S (Kodėl Adžarija)
Eilutė 21: Eilutė 21:
== Kodėl Adžarija ==
== Kodėl Adžarija ==
-
Vien dėl to žodžio "subtropikai" čia veta važiuoti. Lijanos, bambukų giraitės ir visaapimanti žaluma. Įkišus koją į žemę jį greitai sužaliuotų. Viena iš dėkingiausių vietų gyventi. Graikų argonautai pro čia plaukė kad atsivežtų Medėją. Romėnai statė tiltus šilko keliui. Puiki vieta gyventi. Kur viskas auga. Kurį laiką buvo Otomanų imperijos sudėtyje - daug kur matysite mečetes. Pagal Karso sutartį 1924 metais Turkija su tam tikrom sąlygom atidavė šias žemes Gruzijai. Sąlygos galioja. Kultūrinių paminklų nėra daug, bet gamta nuostabi.  Kalnai, šilta jūra ir subtropinė gamta - puiki vieta praleisti kelias dienas ar net visas atostogas.  
+
Vien dėl to žodžio "subtropikai" čia verta važiuoti. Lijanos, bambukų giraitės ir visaapimanti žaluma. Įkišus koją į žemę jį greitai sužaliuotų. Viena iš dėkingiausių vietų gyventi. Graikų argonautai pro čia plaukė kad atsivežtų Medėją. Romėnai statė tiltus šilko keliui. Puiki vieta gyventi. Kur viskas auga. Kurį laiką buvo Otomanų imperijos sudėtyje - daug kur matysite mečetes. Pagal Karso sutartį 1924 metais Turkija su tam tikrom sąlygom atidavė šias žemes Gruzijai. Sąlygos galioja. Kultūrinių paminklų nėra daug, bet gamta nuostabi.  Kalnai, šilta jūra ir subtropinė gamta - puiki vieta praleisti kelias dienas ar net visas atostogas.
== Kuriam laikui važiuoti ==
== Kuriam laikui važiuoti ==

21:19, 2012 sausio 27 versija

Puslapis kuriamas!

Turinys

Įvadas


Kodėl Adžarija

Vien dėl to žodžio "subtropikai" čia verta važiuoti. Lijanos, bambukų giraitės ir visaapimanti žaluma. Įkišus koją į žemę jį greitai sužaliuotų. Viena iš dėkingiausių vietų gyventi. Graikų argonautai pro čia plaukė kad atsivežtų Medėją. Romėnai statė tiltus šilko keliui. Puiki vieta gyventi. Kur viskas auga. Kurį laiką buvo Otomanų imperijos sudėtyje - daug kur matysite mečetes. Pagal Karso sutartį 1924 metais Turkija su tam tikrom sąlygom atidavė šias žemes Gruzijai. Sąlygos galioja. Kultūrinių paminklų nėra daug, bet gamta nuostabi. Kalnai, šilta jūra ir subtropinė gamta - puiki vieta praleisti kelias dienas ar net visas atostogas.

Kuriam laikui važiuoti

Jei važiuojant tikslu pamatyti visą Gruziją ir taupot laiką, matyt galima apsiriboti dviem dienom. Vieną dieną užgydyti žaizdas ir pasimėgauti jūra, dar vieną galima skirti kelionėmis aplinkui. Jei norisi tiesiog paatostogauti - tai visą laiką smagiai praleisite čia. Tikrai geriau ir pigiau negu Lietuvos pajūryje.

Kada važiuoti

Jau birželyje jūra įšyla iki +22C. Nepatogumas tame, kad gruzinai mano kad tai per šalta. Iki birželio vidurio oras gali būti gan permainingas. Turistinis sezonas prasideda liepos pradžioje. Tada pradeda atsidaryti pakrantės restoranėliai ir prasideda gyvenimas. Sezono pikas yra rugpjūtis. Kažkodėl būtent tada armėnai (kurie jūros neturi) puola į Adžariją. Pilni pliažai, šiukšlės, pakilusios kainos. Ir oras lietuvaičiams per karštas. Rugsėjo pradžioje armėnai išvažiuoja, tada važiuoja gruzinai pailsėti su savo vaikais. Jų mažiau, jie ramesni ir tvarkingesni negu armėnai. Rugsėjo viduryje vaikams prasideda mokslai, pliažai ištuštėja, kainos krenta, bet restoranėliai dar iki spalio dirba... Manau pats teisingiausias laikas. Jei galima rinktis. Saulė jau ne taip kepina, vanduo toks komfortiškas apie +24.

Klimatas

Sunku pasakyti "kokia bus vasara". Adžarija prie pat jūros, oras priklauso iš kur papūs vėjas. Paprastai nuo birželio vidurio nusistovi geras saulėtas oras. Bet čia subtropkai. Tai reiškia, kad gali visą dieną žliaugti įkyrus lietus, o sekančią dieną vėl saulė ridinėsis padange. Kadangi šalia jūra, dangus paprastai aptrauktas rūku - bet tai netrukdo sudegti saulėje. Birželio pradžioje vanduo apie 20-22C, rugpjūtyje apie +26, rugsėjyje-spalio pradžioje apie +22+24. Na, nematavau, bet šiltas, kuriame galima ilgai mirkti. Kartais galima sutikti naujus metus prie +20C ore ir apie +16C vandenyje. Kas mums primintų lietuvišką vasarą. Saulė laai klastinga net rudenį. Paprastai ji šviečia per rūkėlį, bet tai nėkiek netrukdo jus susvilinti. Skėtis ir sveikas protas turėtų padėti.

Jūra

Juodoji jūra nuostabi. Švariausia į pietus nuo Batumio - Gionio, Kvariati, Sarpi. Pliažai beveik visur akmeniniai - smulkus žvyras. Jūra staigiai gilėja. Verta pasiimti maudymosi batelius - jei bus bangos, nebus taip skausminga į ją inerti.

Ką pamatyti

Kintriši saugotinos teritorijos (NP)

Informacija

Nakvynės

Gonio ir Kvariati - turizmo sodybos

Gonio ir Kvariati kaimai

Du buvę žvejų kaimai į pietus nuo Batumi, maždaug 10km nuo Batumi centro ir 5km iki Sarpi. Mikroautobusas atveš už 50 tetrių. Šalia kalnai su kriokliukais, mandarinų ir citrinų sodai, švari jūra.

  • Gonio. Timuro svečių namai. Timuras (dar žinomas kaip Leninas) yra legendinė asmenybė, jį dažnai galima sutikti prekiaujantį citrinomis iš savo sodo Sarpi. Pas jį nuomojami du gerai įrengti kambariai su dušu ir WC. Aktyvus žmogiukas turi užveisęs asmeninį botanikos sodą prie namo. Vasarą prekiauja įvairiais sodinukais ir aprūpina vietinius ir poilsiaujančius spaudos leidiniais (vietinis "knygnešys"). Žmogus apsiskaitęs ir išsilavinęs, tai bendravimas tikrai idomus. Taip pat mielai aprodo ir papasakoja apie savo botanikos sodą, kuriame virš 100 rūšių augalų iš viso pasaulio. Viename nuomojamame kambaryje yra 300 metų senumo metalinė lova (tikrai nedažnai tenka ant tokios poilsiauti). Jūra už 50-100 metrų. Beje, pas Timurą greičiausiai sutiksite rašytoją ir fotografą Marių Abromavičių-Neboisia - jis šią vietą labai mėgsta. Tartis dėl kambarių su Ruslan Nijaradze, m. tel. +995 593 395 707, +995 593 117 790, el. paštas tuxa2004@mail.ru. Kaina žmogui apie 25 GEL. Timuro dukra su vyru netoliese turi viešbutuką, kuriame taip pat galima poilsiauti.
Kvariati pliažas
  • Kvariati. Rezo svečių namai. Labai mėgstama lietuvių apsistojimo vieta. Rezo giminystės ryšiais susijęs su Lietuva. Privatus namas kalno šlaite. Aplink mandarinų ir citrinų sodas, kriokliukas. Nuo terasos puikus vaizdas į jūrą. Gal 5 minutės pėsčiomis iki jūros. Name 8 kambariai svečiams, kai kuriuose kambariuose dušas/WC kambaryje, taip yra koridoriuose. Kaina apie 50 GEL už trivietį kambarį. Name yra bariukas, šeiminkė paprašyta paruoš vakarienę ar pusryčius. Vienas iš geriausių svečių namų kuriuose esu apsistojęs - puikūs šeiminkai ir sąlygos. Rekomenduoju (o kokie lietuviški vakarėliai ten vykdavo sode...). Rezo: m.tel. +998 599 575 027
Asmeniniai įrankiai
Translate